Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Fotograficzne dzień dobry
Nasz Tczew

Fotograficzne dzień dobry w Fabryce Sztuk

W Fabryce Sztuk rozstrzygnięto trzynastą edycję konkursu „Wakacje z aparatem”. Do organizatora wpłynęło niemal 190 prac autorstwa 43 osób. Tematem tegorocznej edycji było hasło „Dzień dobry”.

Trzynasta edycja konkursu została objęta patronatem posła Kazimierza Smolińskiego, starosty Mirosława Augustyna i prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego. Uczestnicy w różnorodny sposób zinterpretowali tegoroczny temat, czyli „Dzień dobry”.

W konkursie można było wygrać m.in. bony upominkowe, dysk przenośny, tablet oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł. Trzyosobowe jury zdecydowało, że na trzecie miejsce zasługuje zdjęcie Magdaleny Sobolewskiej, a na drugie fotografia Romana Hudzika. Zwycięzcą trzynastej edycji konkursu został Wiesław Pustkowski.

Zwycięzca przyznaje, że fotografia to ważna część jego życia. Więcej zdjęć autorstwa Wiesława Pustkowskiego można zobaczyć na jego fanpage’u na Facebooku. Członek jury wyjaśnił, dlaczego praca Wiesława Pustkowskiego zajęła pierwsze miejsce.

Dodatkowa nagroda została wręczona Krzysztofowi Małkiewiczowi za zdjęcie Mostów Tczewskich. Fotografia ta została uznana za najlepsze zdjęcie promujące Tczew. Zdaniem jury poziom prac nadsyłanych na konkurs rośnie z edycji na edycję. Najciekawsze zdjęcia nadesłane na konkurs zostały wyeksponowane na wystawie, którą można zwiedzać do 15 listopada w Fabryce Sztuk.