Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

futbolowe smyki
Nasz Tczew

Futbolowe Smyki w studiach TeTki

Siedzibę Telewizji TeTka i Radia Tczew odwiedziły Futbolowe Smyki, czyli dzieci z usportowionych grup dwóch tczewskich przedszkoli. Zafascynowała ich praca redaktorów i wygląd studia.

Wizyta dzieci jest efektem współpracy obu redakcji ze sportowym przedsięwzięciem organizowanym niedawno przez Grzegorza Mikułę, dużego rokrocznego turnieju
Futbolowe Smyki Cup, którego patronem medialnym były Radio Tczew i Telewizja TeTka. Uczestnicy tych zawodów z tczewskich przedszkoli mogły odwiedzić nasze studia i redakcje. Najpierw dzieci dowiedziały się czym zajmują się pracownicy radia i telewizji, jak ważne jest przygotowywanie informacji i umiejętność posługiwania się odpowiednimi urządzeniami tak, by w efekcie końcowym materiał filmowy, program telewizyjny czy radiowy trafi do tczewskich domów czy w eter. Dzieci zobaczyły gdzie pracują redaktorzy, operatorzy kamer i montażyści. Duże wrażenie wywarło na nich wyposażenie i wygląd pomieszczeń studyjnych. Pytały o monitory, kable, kamery, miksery, nawet oświetlenie i wygłuszające elementy pomieszczeń. Dzieci były grzeczne, ale też bardzo aktywne. Chętnie brały udział w kilku konkursach często zaskakując swoją odwagą i wiedzą, np. na temat piłkarzy, w tym reprezentantów Polski. Miały okazję wystąpić na żywo w radiu, pozdrowić najbliższych, potrafiły błyskotliwie odpowiedzieć na pytanie czy wyrecytować wierszyk. Wystąpiły również w telewizyjnym studiu specjalnie dla widzów Naszego Tczewa.