Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Gdańska koniec
Nasz Tczew

Gdańska będzie jeszcze ładniejsza

16 listopada dokonano ostatnich procedur odbiorowych przebudowanej ulicy Gdańskiej. Tym samym zakończył się ostatni etap czteroletniego kompleksowego remontu całej tej drogi.

Mirosław Pobłocki w programie Pytania do Prezydenta wyjaśnił, że zależało mu na tym, żeby Gdańska jako jedna z głównych ulic Tczewa, połączona z transportowym węzłem komunikacyjnym, prezentowała się wzorcowo – nowocześnie i estetycznie. Udało się całe wieloetapowe zadanie tak zrealizować w dużej mierze dlatego, że zostało ujęte w programie dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej.

W tym roku przebudowano odcinek najtrudniejszy, gdzie jest największy ruch i zagęszczenie. W tej części ulicy jest ciąg handlowo-usługowy, kościół, w pobliżu dużo budynków wielomieszkaniowych, a także szkoła, przedszkole.

Na ostatniej sesji rady miasta prezydent powiedział, że wiosną chciałby jeszcze poprawić wizerunek tej ulicy tak, aby nabrała kolorów.

Zakres tegorocznego zadania to przebudowa 600-metrowego odcinka Gdańskiej wraz ze skrzyżowaniem przy kościele świętego Józefa. Inwestycję za 8 milionów 600 tysięcy złotych zrealizowała Firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni. Tak jak w poprzednich etapach wymieniono wszystkie media pod drogą. Ulica się zmieniła – jest na całej długości ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie, wiele elementów ozdobnych, mała architektura, ale też elementów poprawiających bezpieczeństwo – barierki, słupki ograniczające wjazd na ścieżkę rowerową, lustra dla włączających się do ruchu w ulicy Gdańskiej.