Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

komunikacja gmina
Nasz Tczew

Gmina Tczew testuje publiczną komunikację

Na nadzwyczajnej sesji rada gminy Tczew na wniosek wójta Krzysztofa Augustyniaka przyjęła do realizacji uchwały umożliwiające wdrożenie pilotażowego programu publicznej gminnej komunikacji miejskiej. Drugiego października wdrożono płatne usługi transportu dla mieszkańców gminy na bazie firmy dowożącej dzieci do szkół. 13 października ma być uruchomiona bezpłatna linia z Rokitek do granicy Tczewa.

28 września wójt Krzysztof Augustyniak podpisał umowy o świadczeniu usług przewozowych w zakresie publicznego transportu zbiorowego w okresie od 1 października do 31 grudnia tego roku. Firmę wyłoniono z wolnej ręki – przewoźnikiem będzie BE-MA Transport.
Umowy dotyczą świadczenia usług komunikacji na osmiu liniach w obrębie gminy Tczew. Cena biletu normalnego to 6 złotych, zgodnie z ustawą dostępne są bilety ulgowe. Ponadto 13 października zacznie kursować darmowa linia 500 na odcinku osiedle Nowe Rokitki do granicy Tczewa na przystanku w ulicy Skarszewskiej. Na sesji wójt powiedział, że to sukces i historyczny dla gminy moment.

Zapytaliśmy wójta jaki jest szacowany koszt funkcjonowania komunikacji w gminie. Na przykład miesięczny…

Autobusy gminy Tczew na razie będą jeździć tylko w obrębie gminy. Kwestie formalne z korzystaniem z przystanków na terenie miasta Tczew nie są załatwione.

Nowa linia na trasie osiedle Nowe Rokitki – przystanek w ulicy Skarszewskiej przy fabryce Thales ma wystartować 13 października. Będzie bezpłatna dla mieszkańców. Wójt dodaje, że ma godzinowo nie kolidować z linią firmy Latocha obsługującą tą trasę.