Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

HOD w Olpuchu
Nasz Tczew

Harcerska Orkiestra Dęta aktywnie wypoczywa w Olpuchu

W okolicy lasów i jezior – w Olpuchu – Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa ma swoją letnią bazę. W minioną niedzielę orkiestra pod batutą Magdaleny Kubickiej-Netki zagrała koncert dla gości i mieszkańców tej kaszubskiej miejscowości.

Od wielu lat tczewska harcerska orkiestra dęta latem wypoczywa, ale też pracuje i integruje się w swojej letniej bazie – w Olpuchu. Na tegorocznym obozie przebywa blisko sześćdziesięciu harcerzy. Wokół lasy i jeziora. Orkiestranci wiodą tu tradycyjne dla skautów życie – pod namiotami, z dyżurami, apelami, musztrami i zabawami. W tym roku pogoda ich nie rozpieszcza było upalnie i deszczowo. Jednak harcerze nie narzekają.

Dyrygentka orkiestry Magdalena Kubicka-Netka zaznacza, że pobyt w Olpuchu to dla zespołu szczególny czas – na integrację i doskonalenie umiejętności muzycznych.


Obóz jest bardzo intensywny. Oprócz aktywnych harcerskich zadań dzieci i młodzież najwięcej czasu poświęca jednak muzyce. W minioną niedzielę orkiestra wystąpiła dla przybyłych w odwiedziny gości i okolicznych mieszkańców.