Blisko 100 eksponatów znajduje się na wystawie “Szlachetne zdrowie. Historia higieny i medycyny”. Można ją zwiedzać w sali trójdzielnej Fabryki Sztuk.
Podczas wernisażu dyrektor Fabryki Sztuk Alicja Gajewska podziękowała kuratorowi wystawy Radosławowi Wieckiemu. Jest on autorem 17 wystaw prezentowanych w naszym mieście . Przeważnie to historyczne wystawy o lokalnym charakterze. Wśród nich było także wiele wystaw edukacyjnych, na bazie których prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży. Taka jest ekspozycja, którą od 15 września do stycznia przyszłego roku można zwiedzać w sali trójdzielnej.
Na wystawie można zobaczyć na przykład średniowieczną szczoteczkę do zębów i inne przedmioty stosowane do mycia i pielęgnowania ludzkiego ciała, także dawne strzykawki czy kołtun, któremu przypisywano magiczną moc.
Na ekspozycję składają się nie tylko eksponaty. Jest szereg plansz nawiązujących do historii medycyny, ludzkiego ciała , wśród nich przedruki dawnych grafik. Są też stanowiska do interakcji dla dzieci – na przykład tematyczne puzle i łamigłówki. Akcentem lokalnym jest dawna mapa Tczewa nawiązująca do rozwoju kanalizacji i wodociągów w naszym mieście. Jako pamiątkę z wystawy można ze sobą wziąć kolorowe ulotki i publikacje dotyczące dawnych metod leczenia.