Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

kraina lodu
Nasz Tczew

Integracyjny spektakl Kraina Lodu

Z okazji Dnia Integracji grupa teatralna Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie zaprezentowała spektakl zatytułowany Kraina Lodu.

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w Tczewie jest placówka integracyjną, co oznacza, że uczęszczają do niej dzieci niepełnosprawne, które uczą się i funkcjonują z rówieśnikami zdrowymi, sprawnymi. Tu tolerancja, wzajemna pomoc, odwzajemnianie uczuć, empatia są codziennością. Są jednak takie dni, takie święta, kiedy to dzieci z dwójki postanawiają pokazać innym dzieciom spoza ich szkoły, także swoim najbliższym rodzicom rodzeństwu i wielu innym osobom. Ostatnio Dzień Integracji w dwójce świętowany jest spektaklem teatralnym Kraina Lodu.

Grupa Pogromcy sceny zachwyciła nie pierwszy raz. W wojewódzkim konkursie teatralnym klas integracyjnych zaprezentowała spektakl Piękna i Bestia. Dzieci pracują z mikrofonami, w trakcie spektaklu wykorzystywane są efekty świetlne. Piosenki do musicalu Kraina Lodu były przygotowane wcześniej w studiu, a śpiewali je własnie mali aktorzy Pogromcy sceny z dwójki. Opiekunami grupy są Małgorzata Abakumiec-Kussowska i Anna Szczuka, choreografią zajmuje się Anna Turska.