Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Jak bezpiecznie dojść do szkoły?
Nasz Tczew

Jak bezpiecznie dojść do szkoły?

Jak co roku Straż Miejska przystąpiła do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, która jest organizowana w tczewskich podstawówkach. Strażnicy monitorują stan przyszkolnej infrastruktury oraz prowadzą zajęcia z dziećmi. O bezpieczeństwo uczniów dbają również policjanci.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wielu pomorskich strażników miejskich dba o bezpieczeństwo uczniów. Nie inaczej jest w Tczewie. Akcja będzie prowadzona do końca miesiąca, ale nie jest wykluczone, że zostanie nieco wydłużona.

Również tczewscy policjanci we wrześniu prowadzą działania informacyjno-edukacyjne w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Przykładowo w pierwszych dniach nauki w okolicach szkół pojawiło się więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze zwracali uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Policjanci prowadzą także zajęcia w szkołach w całym powiecie tczewskim. Na początku września odbyły się one m.in. w Tymawie, Opaleniu, Kulicach oraz w Nowej Cerkwi.