Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Juventus niewolnicy
Nasz Tczew

Juventus śpiewał pieśni czarnych niewolników

W kościele farnym tczewski chór Juventus zaprezentował spektakl muzyczny opowiedziany utworami wokalnymi zatytułowany “Pieśni czarnych niewolników”.

W ubiegłym roku nowy kierownik artystyczny chóru Juventus Maciej Misza Borowicz przygotował z zespołem pierwszy projekt – koncert z okazji jubileuszu 60-lecia, podczas którego zespół śpiewał pieśni negro spirituals zaaranżowane przez Borowicza.

Na spektakl muzyczny “Pieśni czarnych niewolników”, jaki chór zaprezentował niespełna rok później w kościele podwyższenia krzyża świętego, również składają się autorskie aranżacje dyrygenta chóru z tego gatunku – zaśpiewane bez towarzyszenia instrumentów.

Był to unikatowy, koncepcyjny spektakl muzyczny opowiadany pieśniami, jakiego dotąd jeszcze nikt w Polsce nie zrobił. Juventus do września pieśni niewolników zaprezentuje łącznie sześć razy. W Tczewie odbyła się premiera. Dokładnie 30 czerwca będzie można usłyszeć chór znowu w naszym mieście – w koncercie z filmową muzyką gospel w Centrum Kultury i Sztuki.