Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Sprawdziliśmy czy są problemy z kupnem podręczników do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych
Nasz Tczew

Już czas na zakup podręczników

Nadszedł ostatni tydzień sierpnia. Tak, wakacje nieubłaganie zbliżają się do końca. Szkolny rygor i nowe wyzwania przed uczniami. Na pewno muszą zaopatrzyć się w podręczniki.

Koniec wakacji zwiastuje zbliżający się rok szkolny. To najwyższy czas na zakupy, podręczniki stanowią główną ich pozycję. Uczniowie placówek podstawowych nie muszą się o nie martwić, te będą na nie czekać w szkołach. Z kolei uczniowie szkół ponadpodstawowych i ostatniego rocznika ponadgimnazjalnych przeciwnie. Odwiedziliśmy jedną z tczewskich księgarń, w której niewielki był ruch klientów i zapytaliśmy o dość – jak na ten czas – małe zainteresowanie podręcznikami? Z czego ono wynika? W hurtowniach czasami są braki – informuje Magdalena Grzeszkiewicz.

W jaki sposób w księgarni rozwiązują problem z dostawą i sprzedażą całych kompletów podręczników tak, aby klienci nie musieli kilka razy wracać do punktu? Prostym i sprawdzonym sposobem.

Ci, którzy nie chcą skorzystać z księgarń pozostaje zakup podręczników – internetowy, bądź używane pozycje mogą kupić w wyznaczonych w Tczewie księgarniach.