Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Starsi tczewianie spotykają się towarzysko w Klubie Seniora Plus, by rozwijać swoje umiejętności
Nasz Tczew

Klub Senior + dla realizujących pasje

Klub Senior Plus działający w Zespole Opiekuńczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej cieszy się dużym zainteresowaniem tczewian w wieku 60 Plus. Jest miejscem dla aktywnych osób starszych, które biorą udział między innymi w zajęciach o charakterze kulturalnym, rekreacyjnym, towarzyskim, a także realizujących swoje pasje.

Tczewscy seniorzy mają różne sposoby na spędzanie czasu w jesieni swego życia. Ci, którzy uczęszczają do Klubu seniora w Zespole Opiekuńczym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Niepodległości na pewno się nie nudzą, ponieważ są przekonani o tym, że tam rozwijają swoje pasje i umiejętności. Że biorą udział w rozwoju ruchu samopomocy na rzecz osób potrzebujących w tym także seniorów.

Bronisław Marciniak bardzo cieszy się, że może spotykać się z poznanymi w Klubie Seniora ciekawymi ludźmi, także rówieśnikami. Jest wdzięczny sąsiadce, bo dzięki jej namowom trafił do Klubu.

Budynek jest w pełni przygotowany i odpowiednio wyposażony tak, aby seniorzy czuli się jak w domu. Zajęcia zarówno te w ogrodzie, jak i wewnątrz budynku przebiegają w radosnej atmosferze. Są one ważne dla starszych osób i bardzo wysoko je sobie cenią.

W budynku na Niepodległości poza Klubem Seniora już od 1996 roku działa Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów, gdzie pięćdziesiąt osób uczestniczy w zajęciach mających na celu podnoszenie ich aktywności życiowej. Ponadto funkcjonuje też Kawiarenka dla Seniora, w której starsi tczewianie m.in.: nawiązują kontakty towarzyskie, biorą udział w debatach społecznych i pracach przy tworzeniu strategii rozwoju przyjaznej osobom starszym polityki społecznej.

Ta bogata oferta skierowana do osób przeżywających swoją jesień życia ma wspólny cel i określoną wartość.