Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

parkomat pokaz
Nasz Tczew

Konferencja o płatnych strefach z prezentacją parkomatu

W urzędzie miejskim zorganizowano konferencję poświęconą płatnym strefom parkowania w Tczewie, które mają wystartować 3 kwietnia. Przedstawiciel operatora stref, czyli firmy Parking City Group, zaprezentował parkomat i przekazywał ważne informacje dotyczące zasad funkcjonowania stref.


Bartosz Smarz Kierownik regionalny w Parking City Group, przedstawił swoją firmę jako jednego z liderów na polskim rynku, działająca w blisko osiemdziesięciu miastach. Parking City Group jako operator będzie odpowiedzialny za obsługę codzienną stref – serwisowanie parkometrów, kontrolowanie stref i funkcjonowanie punktu dla klientów, który rozpocznie działalność 27 marca i będzie mieścił się przy ulicy Obrońców Westerplatte w sąsiedztwie parkingu i komendy straży miejskiej.


Łącznie w Tczewie w płatnych strefach ma być blisko 700 miejsc, za które w dni powszednie w godzinach od 8 do 17 trzeba będzie płacić. Najwięcej płatnych miejsc będzie na Starym Mieście, ale także na Suchostrzygach przy ulicy Żwirki i w okolicy dworca PKP. Na konferencji zaprezentowano parkomaty jakie będą w Tczewie.

Kara za brak opłaty dla kierowcy pojazdu znajdującego sie w płatnej strefie wyniesie 100 złotych. Operator zatrudni minimum dwie osoby odpowiedzialne za obsługę systemu, w tym kontrolę. Podczas konferencji poruszono więcej kwestii – na przykład możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu przez niektórych mieszkańców Starego Miasta. Pojawiły się pytania o poszerzenie możliwości wykupienia abonamentów, także o wystawianie faktur za parkowanie dla przedsiębiorców. Kwestie te pozostały nierozstrzygnięte. Przemysław Boleski, Dyrektor Zakładu Usług Komunalnych, który jest stroną zamawiającą w umowie z operatorem, powiedział, że system może być korygowany.