Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

konkurs cztery pory
Nasz Tczew

Konkursowe zdjęcia Tczewa w miejskim kalendarzu

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny “Cztery pory roku w Tczewie” zorganizowany przez Urząd Miejski. Zwycięzcą został Maciej Kulla. Wygranymi czują się wszystkie osoby, których zdjęcia znalazły się w kalendarzu na 2024 rok.

Konkurs fotograficzny „Cztery pory roku w Tczewie” urząd miejski zorganizował po raz dziesiąty. To dobry pomysł na promocję naszego miasta. Każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie osiem zdjęć. Fotografie mają pokazywać miejsca w naszym mieście, czy wydarzenia o różnych porach roku.
Do tegorocznego konkursu przystąpiło 20 osób, które zgłosiły blisko 150 fotografii.

Pula nagród finansowych w konkursie wynosiła 4,5 tys. zł. Przedstawiciele jury podkreślali, że z edycji na edycję poziom konkursu wzrasta i mają coraz większy problem nie tylko z wyborem najlepszych trzech zdjęć, ale również tych dwunastu, które trafią do miejskiego kalendarza.
W holu na pierwszym piętrze Urzędu Miejskiego przy pl. Piłsudskiego 1 można zobaczyć wystawę wybranych prac. Tu właśnie wręczono nagrody i podsumowano konkurs.

Zwyciężył Maciej Kulla, którego zdjęcie z lotu ptaka przedstawia mosty tczewskie nad Wisłą zrobione w zimowej scenerii. Drugie miejsce zajął Karol Brandt, który również wykonał fotografię z drona – jest na niej wieża kościoła farnego zrobiona “przez wieżę” sąsiedniego kościoła szkolnego. Okazało się, że zwycięzca i laureat drugiego miejsca to koledzy z pracy, których łączy ta sama pasja.

Trzecie miejsce przyznano Aleksandrze Turzyńskiej za zdjęcie ilustrujące żołnierzy na Placu Hallera, biorących udział w inscenizacji bitwy o Tczew. Wyróżnienia otrzymały wszystkie osoby, których zdjęcia znalazły się w kalendarzu: Anna Krzyżanowska, Jacek Cherek, Justyna Dubiela i Marek Krzyżanowski. Nagrodę specjalną od dyrektor Fabryki Sztuk Alicji Gajewskiej otrzymał Roman Hudzik. Kalendarz można kupić w kasie urzędu miejskiego.