Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna na wniosek władz Tczewa i dyrektorów lokalnych szkół wydała opinię na temat nauczania w dobie epidemii koronawirusa. Dyrektorzy wnioskowali, aby przez cały wrzesień lekcje odbywały się nie stacjonarnie, a w sposób hybrydowy, aby zminimalizować potencjalne zagrożenie wynikające z powrotów wakacyjnych. Propozycja ta spotkała się ze sprzeciwem części rodziców, którzy założyli w tej sprawie internetową petycję. Ostatecznie sanepid wydał opinię negatywną, co oznacza, że od 1 września uczniowie w Tczewie będą uczęszczać na tradycyjne zajęcia do budynków szkolnych. Dotyczy to również uczniów szkół ponadpodstawowe działających na terenie powiatu tczewskiego.
W województwie pomorskim dotąd odnotowano ponad 2,5 tysiąca zachorowań. W przypadku powiatu tczewskiego w ciągu minionego tygodnia przybyło 28 zakażeń. Aż 9 z nich odnotowano we wtorek 25 sierpnia, a kolejne 9 w poniedziałek 31 sierpnia. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowały 104 osoby, z czego 38 wyzdrowiało. Pacjentów, u których choroba jest obecnie aktywna jest 66. Sanepid informuje, że wszystkie osoby z terenu powiatu tczewskiego, które są aktualnie zakażone, przebywają w izolacji domowej, żadna z nich nie jest hospitalizowana.
Na terenie powiatu tczewskiego sanepid zidentyfikował kilka ognisk zakażeń. Przykładowo to związane z Oddziałem Rehabilitacyjnym Szpitali Tczewskich i z Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym w Jarosławcu dotyczy łącznie 12 chorych osób, w tym 2 pracowników medycznych. Są to mieszkańcy Słupska, powiatu kartuskiego i malborskiego. Z kolei w firmie Flex ognisko liczy 3 pracowników tego zakładu. Sanepid informuje również o weselu na terenie powiatu tczewskiego. Wydarzenie to doprowadziło do zachorowania 35 mieszkańców powiatu starogardzkiego.