Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Kto zaprojektuje generalny remont basenu
Nasz Tczew

Kto zaprojektuje generalny remont basenu?

Trzy firmy są zainteresowane stworzeniem dokumentacji projektowej przebudowy i modernizacji basenu przy ul. Wojska Polskiego. Miasto zabezpieczyło na ten cel pół miliona złotych i tylko oferta jednej z firm mieści się w tym zakresie cenowym. Gdy powstanie dokumentacja, miasto będzie mogło ogłosić przetarg na zrealizowanie generalnego remontu, który pochłonie 15 mln zł z Polskiego Ładu.

Tuż przed październikowymi wyborami parlamentarnymi rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach Polskiego Ładu przekazał miastu Tczew 15 mln zł na modernizację basenu przy ul. Wojska Polskiego. Aby można było zadanie zrealizować, najpierw należy dysponować dokumentacją projektową. W czwartek w Urzędzie Miejskim otwarto trzy oferty związane z tym zadaniem.

Wiceprezydent przypomina, jaki będzie zakres modernizacji basenu przy Kanonce. Miasto będzie się starało, aby remont basenu przy ul. Wojska Polskiego rozpoczął się już po otwarciu nowej pływalni, która stanie tuż obok Szkoły Podstawowej nr 12. Na to zadanie miasto otrzymało 25 mln zł również z Polskiego Ładu.

Wniosek taki, że generalny remont starego basenu mógłby rozpocząć się w 2026 roku. Dopytaliśmy prezydenta, czy po zmianie rządu pieniądze z Polskiego Ładu zagwarantowane przez poprzedni rząd, są nadal aktualne. Adam Burczyk uspokaja.