Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Łącznie ponad 8 tysięcy zakażeń
Nasz Tczew

Łącznie ponad 8 tysięcy zakażeń

Łącznie od początku pandemii już ponad osiem tysięcy osób zachorowało na COVID-19 na terenie powiatu tczewskiego, co stanowi około siedem procent wszystkich mieszkańców. W ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 587 nowych przypadków czyli o kilkadziesiąt więcej niż w poprzednim tygodniu. W ciągu ostatnich siedmiu dni najwięcej nowych chorych osób zidentyfikowano w piątek, bo aż 130. W województwie pomorskim dotąd wykryto ponad 160 tysięcy zakażeń. Sanepid informuje również o niemal 390 tysiącach mieszkańców Pomorza, którzy zostali dotąd zaszczepieni.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 8 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 196 osób, a w województwie pomorskim niemal 3300.

Urząd Wojewódzki informuje, że na ponad 180 respiratorów znajdujących się na Pomorzu, wolnych jest jedynie 25. Z kolei na ponad 2100 łóżek dostępnych w naszym województwie, wolnych jest niemal 500.