Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

inwestycje 2020
Nasz Tczew

Miejskie inwestycje w 2020 roku

W pierwszym tegorocznym programie Pytania do Prezydenta Mirosław Pobłocki omawiał inwestycje jakie władze miasta będą realizować w okresie najbliższych dwunastu miesięcy. Najważniejsze i najbardziej kosztowne są zadania związane z rewitalizacją oraz drogami i komunikacją.

Budżet inwestycyjny na 2020 r. jest rekordowy dla Tczewa i ukierunkowany na zadania realizowane przy wsparciu środków unijnych. To będzie rok finalizacji projektów z rozdania 2014-2020. Łącznie miasto przeznaczy na zadania inwestycyjne niespełna 47 mln zł. Duża część z tej kwoty to dotacje. Prezydent zapytany o wybór inwestycji na najblizszy rok wyjasniał, że musiał kierowac sie pewnymi kryteriami.

Na inwestycje komunikacyjne, czyli: rozbudowa tras rowerowych, budowa parkingu na węźle transportowym i przebudowa ulicy Gdańskiej miasto zapewniło w budżecie ponad 19 milionów 400 tysięcy złotych złotych. Sześć zadań rewitalizacyjnych na Starym Mieście i Zatorzu miasto będzie realizowac za podobna kwotę ponad 19 milionów. Mowa o przebudowie siedziby głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej, poprawie infrastruktury drogowej i montaż monitoringu na Zatorzu, przebudowie ulic Podgórnej i Krętej czy adaptacji dwóch obiektów na ośrodki społeczne.