Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Mieszkańcy Rokitek pomogą prezydentowi
Nasz Tczew

Mieszkańcy Rokitek pomogą prezydentowi?

Mieszkaniec Rokitek za pośrednictwem naszej redakcji pyta prezydenta Tczewa, kiedy włodarz będzie jeździł do tej wsi i przekonywał mieszkańców do przyłączenia się do miasta, co zapowiedział kilka miesięcy temu. Mirosław Pobłocki odpowiada, że czeka na oddolny ruch mieszkańców Rokitek. Jeśli go nie będzie, włodarz zapowiada przejęcie inicjatywy.

W listopadzie ubiegłego roku prezydent Tczewa zapowiedział, że zamierza spotykać się z mieszkańcami Rokitek. Chciałby przekonać ich do tego, że przyłączenie wsi do miasta będzie dla nich korzystne. Kilka miesięcy później mieszkaniec Rokitek przysłał nam maila z prośbą do prezydenta o rozpoczęcie zapowiedzianych działań:

„Jakieś 2 miesiące temu prezydent informował o kampanii informacyjnej, że będzie jeździł do mieszkańców, aby przekonać ich do włączenia do miasta. Mijają miesiące, nic się nie dzieje, a są mieszkańcy, którzy potrzebują takiej kampanii, w której można byłoby zebrać np. potrzebne podpisy do włączenia wsi do miasta” – mieszkaniec Rokitek

Prezydent odpowiada, że w pierwszej kolejności liczy na ruch samych mieszkańców Rokitek. Prezydent nieoficjalnie rozmawiał już z mieszkańcami Rokitek. Włodarz zapowiada, że po poszerzeniu granic miasta do Rokitek dotarłyby darmowe autobusy. Wójt Krzysztof Augustyniak jest przeciwny odłączeniu Rokitek od jego gminy.