Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

msza Jadwiga
Nasz Tczew

Msza z okazji dnia naszej patronki

W farze odbyła się uroczysta msza święta w intencji wspólnot, którym patronuje święta Jadwiga, czyli patronka Tczewa i Zespołu Szkół Katolickich.

8 czerwca to dzień świętej Jadwigi – patronki Tczewa i Zespołu Szkół Katolickich. Z tej okazji, z udziałem przedstawicieli władz miasta, w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego ksiądz Krzysztof Niemczyk koncelebrował mszę w intencji wspólnot – naszego miasta i szkoły.

To była wyjątkowa, bogata w uroczystości niedziela dla parafii podwyższenia Krzyża Świętego. Kumulacja. Obowiązkowo podczas każdej mszy obchodzono uroczystość najświętszej trójcy. Oprócz tego w ramach parafialnej sumy w farze, czyli na mszy o godzinie 9.30, odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 55-lecia święceń kapłańskich księdza Prałata Piotra Wysgi.

Trzy godziny później, we mszy świętej, której przewodniczył ksiądz Krzysztof Niemczyk, dyrektor Zespołu Szkół Katolickich, wspominano świętą Jadwigę. Jako, że królowa Polski jest patronką Tczewa i tej tczewskiej placówki edukacyjnej mszę odprawiono w intencji wspólnoty naszego miasta i wspólnoty katolickiej szkoły.

We mszy, obok prezydenta Mirosława Pobłockiego, uczestniczyli inni przedstawiciele samorządowych władz, w tym starosta Mirosław Augustyn, radni. Nabożeństwu towarzyszyły poczty sztandarowe Rady Miejskiej w Tczewie i Zespołu Szkół Katolickich. Radni miejscy włączyli się w odprawianie mszy – czytali fragmenty pisma świętego i prowadzili modlitwę wiernych.
W kazaniu ksiądz Niemczyk nawiązał do funkcjonowania wspólnot i potrzeby wzorców, które dają nam patroni.