Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Na bulwarze stanęła automatyczna toaleta
Nasz Tczew

Na bulwarze stanęła toaleta publiczna

Na bulwarze nadwiślańskim została zamontowana automatyczna toaleta. To efekt petycji skierowanej do prezydenta Tczewa wiosną tego roku. Z urządzenia będzie można korzystać po podłączeniu do sieci elektrycznej, a na to potrzeba jeszcze kilku tygodni.

Całoroczny szalet miejski na bulwarze to efekt wniosków radnych oraz petycji zorganizowanej wiosną tego roku. Łącznie kilkuset mieszkańców poparło inicjatywę zapoczątkowaną przez lokalnych przedsiębiorców. Przypomnijmy słowa inicjatorki petycji, która wiosną wyjaśniała, dlaczego szalet publiczny jest na bulwarze niezbędny.

W maju prezydent Mirosław Pobłocki mówił, że w tym roku zabraknie środków na zbudowanie toalety. Okazało się, że w wyniku oszczędności przetargowych inwestycję udało się zrealizować już teraz. W ostatnich dniach Zakład Usług Komunalnych zainstalował nowoczesną toaletę w pobliżu placu zabaw. Jest ona wyposażona w bezdotykową obsługę urządzeń sanitarnych, przewijak dla niemowląt, podgrzewaną podłogę, czujnik regulujący temperaturę wewnątrz pomieszczenia oraz lampki kontrolne. Toaleta jest już zamontowana, ale nie jest jeszcze czynna.

Skorzystanie z toalety będzie kosztowało złotówkę. Po wejściu do środka będzie można w niej przebywać przez maksymalnie 20 minut. ZUK apeluje do mieszkańców o dbanie o nową toaletę. Zamontowanie całorocznej toalety nie oznacza, że od czasu do czasu na bulwarze nie pojawią się dodatkowe toi-toie.