Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Na Pomorzu epidemia powoli wygasa
Nasz Tczew

Na Pomorzu epidemia powoli wygasa

Już od dwóch i pół tygodni sanepid nie zarejestrował żadnych nowych zachorowań na COVID-19 w powiecie tczewskim. Ostatni przypadek był odnotowany 21 maja. Na 25 osób z powiatu tczewskiego, u których od początku epidemii wykryto obecność koronawirusa, 20 jest już zdrowych. Pięcioro chorych mieszkańców czuje się dobrze – wszyscy z nich przebywają w izolacji domowej. W chwili obecnej dziesięcioro mieszkańców pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym, a kwarantannie domowej poddanych jest 148 osób.

W powiatach sąsiadujących z tczewskim sytuacja jest nieco odmienna. W powiecie malborskim łącznie zarejestrowano 32 zakażenia, w tym 3 wyzdrowienia. W powiecie gdańskim w czasie epidemii zachorowało 28 osób, z czego 27 jest już zdrowych. Z kolei w powiecie starogardzkim zakażeń odnotowano 9, przy czym 7 przypadków to osoby, które są już zdrowe.

W całym województwie pomorskim w ciągu ostatniego tygodnia wykryto 13 nowych zachorowań. To niewiele w skali całej Polski, gdzie zaledwie w ostatni weekend przybyło ponad 1100 nowych przypadków. To rekord jeśli chodzi o dzienny przyrost liczby zakażeń w Polsce. Łącznie od początku epidemii w województwie pomorskim wykryto 569 przypadków zakażeń w tym 444 wyzdrowienia, co oznacza, że osób aktualnie chorych jest obecnie w naszym regionie jedynie 125.

Niestety od początku epidemii w województwie pomorskim zmarło 36 pacjentów. W skali całej Polski liczba chorych na COVID-19 przekroczyła 26 tysięcy, liczba wyzdrowień wynosi ponad 11 tysięcy, a liczba zgonów ponad 1100.