Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Paderewskiego
Nasz Tczew

Na Starówce będzie więcej jednokierunkowych ulic?

W internecie na tczewskiej samorządowej stronie oraz na stronie Zakładu Usług Komunalnych pojawiła się propozycja zmian w organizacji ruchu kołowego na Starym Mieście. Według tej koncepcji ulice Wąska i Paderewskiego miałyby być jednokierunkowe.

O zmianach w organizacji ruch kołowego na Starym Mieście mówi się od wielu lat. Do tej pory prezydent tłumaczył, że działa długofalowo w oparciu o koncepecję przygotowaną przez firmę zewnętrzną, która zakładała wprowadzenie w większości jednokierunkowego ruchu na ulicach Starówki w celu zwiększenia płynności i liczb miejsc parkingowych oraz zakazu wjazdu aut do samego centrum Starówki.


Minęło kilka lat i system parkingów w pełni nie powstał, chociaż sytuacja uległa poprawie, bo wybudowano istotny w tym temacie parking między ulicami Ściegiennego a Sambora. Ostatecznie władze Tczewa wycofały się z radykalnego całkowitego zakazu wjazdu aut na Starówkę, wprowadzono za to płatne strefy parkowania, co jednak kłóci się z koncepcją, na która prezydent powoływał się od lat. Jaka jest obecna propozycja zmian poddana do wglądu mieszkańcom Tczewa?

Ulica Paderewskiego miałaby być jednokierunkowa od wjazdu z ulicy 30 stycznia. Ulica Wąska miałby mieć wprowadzony ruch jednokierunkowy na części swojego przebiegu od parkingu przy ulicy Stromej w kierunku wyjazdu do ulicy 30 stycznia. Prezydent czeka na uwagi i wnioski mieszkańców odnośnie propozycji zmian.