Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

sesja wieś pomorska
Nasz Tczew

Nagrody, raporty i uchwały na powiatowej sesji

W poniedziałek 30 października obradowała rada powiatu. Sesja była okazją do wręczenia nagród w konkursie Piękna Wieś Pomorska. Radni wysłuchali raportu starosty tczewskiego Mirosława Augustyna i przyjęli do realizacji kilka uchwał, w tym korektę tegorocznego budżetu.

Przed oficjalnym rozpoczęciem październikowej Sesji, Starosta Tczewski – Mirosław Augustyn wręczył nagrody laureatom eliminacji powiatowych konkursu Piękna Wieś Pomorska 2023. Pierwsze miejsce w kategorii wieś zdobył Miłobądz z gminy Tczew. W kategorii zagroda zwyciężyła Barbara Dąbrowska z Nowej Cerkwi w gminie Morzeszczyn.

Następnie Radni zapoznali się ze sprawozdaniem Starosty Tczewskiego z bieżącej działalności Zarządu Powiatu Tczewskiego.


Na pytania Radnych dotyczące raportu o wykonaniu „Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Tczewskiego na lata 2021 – 2026” odpowiadała Aleksandra Wasilewska z firmy „FIMAT Doradztwo Środowiskowe”.
Rada przyjęła do realizacji cztery uchwały. Jedna z nich dotyczyła przyjęcia Programu Współpracy Powiatu Tczewskiego z Organizacjami Pozarządowymi. Rada uchwaliła również korektę tegorocznego budżetu. Jeden z punktów korekty dotyczył finansowania zakupu w wysokości 500 tysięcy złotych samochodu i busa na potrzeby starostwa powiatowego.

Sesja przedzielona kilkoma przerwami trwała blisko trzy i pół godziny. Radni podejmowali wiele tematów. Prosili starostę o informację w sprawie umowy o dzierżawę spalarni, pytali o powód zwolnienia ze starostwa Włodzimierza Mroczkowskiego jak i termomodernizację obiektu Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Sobieskiego w Tczewie.