Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

starosta nagrody
Nasz Tczew

Nagrody starosty za kulturę i sport

W restauracji Piaskowa starosta tczewski zorganizował uroczystość wręczenia rokrocznych nagród za działalność kulturalną i sportową. Uhonorowano artystkę, stowarzyszenie oraz czterdziestu sportowców i trenerów.

Nagrody Starosty Tczewskiego przyznawane są od roku 2007, ich celem jest przede wszystkim uhonorowanie i wsparcie twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, sportowców oraz ich trenerów. Uroczystość wręczania nagród była okazją do spotkania po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.
W dziedzinie kultury za działalność w ubiegłym roku nagrodę otrzymała Laura Florentyna Dziąba, wokalistka, od niedawna swoją wrażliwość artystyczną wyrażająca także poprzez malarstwo.

Za całokształt działalności w dziedzinie kultury nagrode odebrali przedstawiciele kociewskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego. Spośród nagrodzonych osób za osiągnięcia sportowe najwięcej było przedstawicieli wioślarstwa. Wśród nich wychowanek Unii Tczew, finalista ostatnich igrzysk olimpijskich w Tokio Mateusz Biskup.

Dla młodych wioślarzy Unii Tczew ubiegły rok był niezwykle udany. W kategorii młodzik zarówno osady dziewcząt jak i chłopców zdobywały złote i srebrne medale na Mistrzostwach Polski.

W gronie nagrodzonych byli przedstawiciele różnych dyscyplin sportu, między innymi: boksu, lekkiej atletyki, tenisa ziemnego, pływania, pięcioboju nowoczesnego, koszykówki, zapasów i karate. Zawodnik SKK Senshi Miłosz Sabiecki w ubiełym roku zdobył mistrzostwo Polski w kumite.

Nagrodę rzeczową za swój wkład w rozwój sportu w Powiecie Tczewskim oraz z okazji jubileuszu pracy szkoleniowej otrzymał ponad 90-letni Józef Krawczykiewicz, zasłużony trener lekkiej atletyki.