Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

pasja nieboskłonni
Nasz Tczew

Nieboskłonni śpiewali o pasji miłości

Pasja miłości to tytuł koncertu chóru Nieboskłonni, jaki odbył się w dzień wniebowstąpienia w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

Autorką koncepcji koncertu jest dyrygentka chóru Nieboskłonni Karolina Kornas, która powiedziała, że pomysł opowieści muzycznej o chrześcijaństwoie zrodził się dawno temu – jeszcze przed pandemią.

Inicjatywę Karoliny Kornas wcieliło w życie stowarzyszenie Kociewie z Pasją. W dzień wniebowstąpienia pańskiego wieczorem kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła na Suchostrzygach wypełnił się widownią, która wysłuchała muzyczną opowieść o życiu Jezusa.


Nieboskłonni zaprezentowali 14 utworów w różnorodnych aranżacjach – ludowych, pop-gospelowych i rockowych. Zespołowi towarzyszyli instrumentaliści sesyjni, a także kwartet smyczkowy Raffa z Torunia. Muzyczna opowieść o chrześcijaństwie była dopełniona wizualizacjami i grą świateł. Chórzyści, a także zaproszeni goście, mieli okazję pokazać swoje wyjątkowe umiejętności wokalne w partiach solowych.

Ta emocjonująca historia chrześcijaństwa trzymała widzów w napięciu do ostatniej zagranej nuty. Wydarzenie miało charakter charytatywny. Wstęp był bezpłatny, ale podczas koncertu przeprowadzono zbiórkę pieniężną na rzecz uchodźców z Ukrainy.