Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

wystawa Pałubicka
Kultura Nasz Tczew

Notatki z życia na wystawie w Fabryce Sztuk

W ramach cyklu “Galeria dla Ciebie” Fabryka Sztuk zaprasza na wystawę prac Karoliny Pałubickiej zatytułowaną “Notatki z życia”.


Fabryka Sztuk z myślą o nieprofesjonalnych twórcach sztuki współczesnej stworzyła „Galerię dla Ciebie” i „Galerię dla Młodych”. Dyrektor Fabryki Sztuk Alicję Gajewską zapytaliśmy czy twórczość Karoliny Pałubickiej wpisuje się w cykl dla utalentowanych artystów-pasjonatów.

Karolina Pałubicka z wykształcenia jest technikiem weterynarii, jest absolwentką marketingu i zarządzania, prywatnie miłośniczką zwierząt i malarstwa. Początkowo tworzyła rysunki na kartkach, następnie sięgnęła po farby akrylowe. Przez przypadek zakupiła zestaw pasteli olejnych i tak zaczęła się Jej przygoda z rysunkiem kredkami. Obecnie maluje pastelami suchymi z dodatkiem kredek i węgla. Uprawia również kolaż. Rysowanie pastelem suchym nazywa „malowaniem proszkiem”, bo jak mówi: obrazy same się tworzą…

Jej prace są bezpretensjonalne, urzekają swoją naturalnością i delikatnością. Oglądając wystawę, można wyczuć pasję i serce włożone w stworzenie obrazów.

Na wernisażu pojawili się bliscy artystki, jak i miejscowi miłośnicy sztuki. Mieli okazję kontemplować nie tylko obrazy. Na gitarze klasycznej grała Marta Serocka, a przyjaciółka Karoliny Pałubickiej przygotowała wyjątkowy poczęstunek – tort w ozdobie zainspirowany twórczością Vincenta Van Gogha.