Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Nowy przystanek kolejowy przy osiedlu Górki
Nasz Tczew

Nowy przystanek kolejowy przy osiedlu Górki?

W kolejnych latach Tczew będzie rozbudowywał się w kierunku południowym. Sprawdzamy, czy jest szansa, by na wysokości osiedla Górki w przyszłości mógł powstać nowy przystanek kolejowy, który obsługiwałby mieszkańców osiedla Witosa, a także osiedla, które powstanie na terenie sadów.

W 2020 roku spółka PKP Polskie Linie Kolejowe nie wykluczała budowy zupełnie nowego przystanku osobowego Tczew Suchostrzygi, jednak od tego momentu nie ma tej sprawie żadnych nowych informacji. Widz Telewizji Tetka pyta, czy możliwa byłaby budowa w Tczewie nowego przystanku kolejowego na wysokości osiedla Górki, co ma związek z rozwojem miasta w kierunku południowym. Osiedle Witosa intensywnie rozbudowuje się w kierunku Czarlina, z kolei na terenie obecnych sadów w przyszłości powstanie kolejne duże osiedle mieszkaniowe i strefa przemysłowa. Przez ten obszar będzie przebiegała południowa obwodnica Tczewa.

Pojawia się pytanie, czy w miejscu przecięcia obwodnicy z torami kolejowymi, czyli w punkcie, w którym powstanie nowy wiadukt, nie mógłby powstać nowy przystanek kolejowy obsługujący mieszkańców południowych osiedli, w tym także i Czyżykowa. W programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki wyraził sceptyczne zdanie na ten temat.