Marcowa sesja rady miejskiej rozpoczęła się od sprawozdania prezydenta Tczewa z bieżącej działalności. Omawiane były roczne raporty miejskich instytucji kultury. Rada przyjęła do realizacji ważną korektę tegorocznego budżetu.
W pierwszej części sesji sprawozdanie ze swojej bieżącej działalności złożył prezydent Łukasz Brządkowski. Najwięcej miejsca poświęcił w nim inwestycjom. Aż siedmioro radnych zadawało prezydentowi szereg pytań. Między innymi o dodatkowe prace modernizacyjne budynku Centrum Kultury i Sztuki, także o zarządzenie o opłatach za obiekty piłkarskie oraz o problemy z projektem modernizacji basenu czy zapowiadany pół roku temu audyt jakości miejskich dróg.
Następnie prezydent zaprosił na mównicę Damiana Domańskiego zwycięzcę konkursu na dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej, który przedstawił wizję swojej pracy. Przedstawiciele tczewskich placówek: MBP, Centrum Kultury i Sztuki oraz Fabryki Sztuk odpowiadali na pytania radnych dotyczące sprawozdań rocznych z działalności swoich placówek.
Rada przyjęła do realizacji sześć uchwał, w tym korektę tegorocznego budżetu. Jeden z punktów zapewnia zwiększenie o ponad 350 tysięcy złotych nakładów na modernizację budynku Centrum kultury i Sztuki. Inna z uchwał dotyczy przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru.W części poświęconej wnioskom i interpelacjom radni byli bardzo aktywni. Głos zabrało 12 radnych, wiekszośc z nich zgłaszało kilka wniosków. Podobnie jak rada powiatu – rada miejska również sprzeciwia sie likwidacji tczewskiej delegatury Kuratorium Oświaty, wniosek o onterwencję w tej sprawie prezydenta Tczewa złozyła radna Lucyna Pytka.