Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Od grudnia kupisz bilety poprzez Falę
Nasz Tczew

Od grudnia kupisz bilety poprzez Falę

W środę mieszkańcy Tczewa mieli okazję zapoznać się z nadchodzącym systemem Fala, który ułatwi korzystanie z transportu publicznego w województwie pomorskim. Dzięki InnoBusom tczewianie dowiedzieli się, w jaki sposób od grudnia będą mogli korzystać z Fali np. podczas podróży do Trójmiasta.

Fala to ujednolicony system płatności za przejazdy środkami komunikacji zbiorowej, a także przejrzysty system informacji pasażerskiej, który jest na Pomorzu wprowadzany przez spółkę InnoBaltica. Co prawda w kilku miejscowościach system wszedł w fazę rozruchu już we wrześniu, ale pełny start nastąpi 15 grudnia. W środę do Tczewa przyjechały dwa InnoBusy, w których mieszkańcy i dziennikarze mogli zapoznać się z założeniami Fali.

W Tczewie we wrześniu została wprowadzona darmowa komunikacja miejska, co oznacza, że w naszym mieście tczewianie skorzystają z Fali wyłącznie na dworcu PKP, gdzie pojawią się specjalne czytniki Fali i falomaty. Czytniki będą służyły do odbijania kart w momencie rozpoczęcia i zakończenia podróży, a falomaty poza funkcją czytnika zaoferują także możliwość wykupienia biletu na określoną trasę dla siebie i dla rodziny z uwzględnieniem przysługujących ulg. W systemie Fala będzie można zakupić bilety jednorazowe i okresowe na pociągi PolRegio i Szybkiej Kolei Miejskiej, a także bilety komunikacji miejskiej w Trójmieście, Słupsku, Władysławowie, Wejherowie, Chojnicach, Lęborku i Pucku.

Na stronie systemfala.pl już można założyć konto i np. zamówić darmową, fizyczną kartę Fala, którą będzie można przykładać do czytników np. na kolejowych peronach lub w trójmiejskich autobusach. Karta Fala nie jest jednak obowiązkowa – z systemu będzie można korzystać również za pomocą aplikacji w telefonie lub tradycyjnej karty płatniczej. Oficjalne otwarcie systemu Fala nastąpi pod koniec tego roku. Od tego momentu tczewianie będą mogli korzystać z kart.