Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

omnibus wie wszystko
Nasz Tczew

Omnibusy w Szkole Podstawowej nr 11

Święto Patrona w Szkole Podstawowej nr 11 połączono z międzyszkolnym konkursem wiedzy zatytułowanym „Omnibus wie wszystko”.

Reprezentacje siedmiu tczewskich szkół wzięły udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy „Omnibus wie wszystko”. Było to wydarzenie zorganizowane z okazji Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 11.

Patronem „jedenastki” jest Mikołaj Kopernik. Konkurs wiedzy zorganizowano 19 lutego, w 542. rocznicę urodzin polskiego wybitnego astronoma. W skład reprezentacji szkół wchodziły dwie drużyny, liczące po trzech uczniów-omnibusów z trzecich i szóstych klas. Konkurowały one na zmianę w sali gimnastycznej oraz w poszczególnych klasach, gdzie czekały na nich ciekawe i często zaskakujące zadania.

Konkurencje w tegorocznym konkursie omnibusów tematycznie związane były z pasjami. Zadania dotyczyły takich dziedzin jak żeglarstwo, plastyka, majsterkowanie, języki obce, motoryzacja, kulinaria, muzyka, wędkarstwo, nie zabrakło pytań o Tczewie. Liczyła się nie tylko wiedza ogólna, ale i spryt, zaradność, umiejętności manualne. Nie zabrakło także wspaniałej zabawy dla wszystkich – wspólnego tańca, owocowego poczęstunku.

Uczestnicy konkursu spisywali się świetnie, a różnice w punktacji pomiędzy drużynami były niewielkie. Zwycięzcami zostali uczniowie SP 8, drugie miejsce zajęły drużyny SP 12, a trzecie gospodarze z SP 11. Dyplomy i upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu – przecież każdy omnibus wie wszystko!