Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Progress Paryż
Nasz Tczew

Orkiestra, akordeon i piękny głos Darii

Orkiestra kameralna Progress pod batutą Szymona Morusa wraz z zaproszonymi gośćmi – wokalistką Daria Zaradkiewicz akordeonistą Pawłem Nowakiem i kontrabasistą Maciejem Sadowskim – zaprosili na muzyczną podróż do Francji. Koncert zatytułowany “Pod niebem Paryża” odbył się w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki.

W ubiegłym roku na koncert w podobnym stylu zaprosiła na dziedziniec Fabryka Sztuk. Wtedy tczewianie mieli okazję poznać talent i charyzmę Darii Zaradkiewicz, która wystąpiła wraz akordeonistą Pawłem Nowakiem i kontrabasistą Maciejem Sadowskim. To właśnie trio w tym roku zaprosiła do współpracy orkiestra kameralna Progress pod dyrekcją Szymona Morusa. Zatem zwiększyła się znacznie skala aranżacji pięknego klasycznego materiału muzycznego związanego z Francją. Sala centrum kultury wypełnuiona był do ostatniego miejsca.

Podczas koncertu zabrzmiały kultowe utwory Edith Piaf takie jak “Milord”, “Padam, Padam” czy tytułowy i finałowy “Pod niebem Paryża”. Przeplatane były współczesnymi, ale iście paryskimi przebojami z repertuaru utalentowanej i charyzmatycznej ZAZ. Orkiestra zabrała też słuchaczy w podróż filmową, czego przykładem były utwory z „Amelii” autorstwa Yanna Tiersena. Daria Zaradkiewicz to wielka miłośniczka kultury francuskiej, wygrywała konkursy i przeglądy związane z muzyką z tego kraju, była także laureatką „Szansy na Sukces” w odcinku z Grzegorzem Turnauem. Podczas koncertu pokazała pełnię swojej pasji i talentu.

Koncert spotkał się w ogromnym entuzjazmem widowni. Słuchacze nie chcieli wyjść z sali, gromkimi brawami zachęcali do kolejnych bisów.