Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Otwarto nowe biuro senatorskie
Nasz Tczew

Otwarto nowe biuro senatorskie

Reprezentujący Wielkopolskę senator Jan Filip Libicki otworzył swoje biuro senatorskie w Tczewie. Spytaliśmy polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego, z jakiego powodu zainteresował się Tczewem i jak często będzie odwiedzał Pomorze.

W styczniu informowaliśmy o otwarciu nowego biura poselskiego przy ulicy Kopernika. Należy ono do pomorskiego posła Marka Biernackiego reprezentującego Koalicję Polską i PSL. Pół roku później biuro poselskie zostało przekształcone w biuro poselsko-senatorskie. Od teraz gospodarzem obiektu jest nie tylko poseł Marek Biernacki, ale i senator Jan Filip Libicki, reprezentujący nie Pomorze, a Wielkopolskę. Polityk wyjaśnił dziennikarzom, z jakiego powodu zainteresował się Tczewem.

Senator poinformował mieszkańców Tczewa, że nie należy spodziewać się go w Tczewie zbyt często. Polityk preferuje nowoczesne sposoby kontaktu. Senator Libicki zamierza zająć się każdą zgłoszoną sprawą, ale pod warunkiem, że mieszkańcy, jak się wyraził, będą go pilnować.

Na spotkaniu nie zabrakło szefa Stowarzyszenia Pomorski Ruch Obywatelski „Pro Obywatel”, który blisko współpracuje z Koalicją Polską. Podczas spotkania głos zabrał dotychczasowy gospodarz biura, czyli poseł Marek Biernacki. Polityk podziękował mieszkańcom, którzy wzięli udział w zbiórce powerbanków dla żołnierzy z Ukrainy. Przy okazji zapewnił, że można liczyć na jego dyżury poselskie.

Przypomnijmy, że w Tczewie poza biurem posła Koalicji Polskiej znajdują się także trzy inne biura: przy ul. Kopernika mieści się biuro posłanki Lewicy Beaty Maciejewskiej, przy ul. Mickiewicza biuro parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej: posłanki Agnieszki Pomaskiej i senatora Ryszarda Świlskiego, a przy ul. Łaziennej biura polityków Prawa i Sprawiedliwości: europosłanki Anny Fotygi oraz posła Kazimierza Smolińskiego.