Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Plany Passionatki
Nasz Tczew

Passionatka najlepsza na Pomorzu

Tczewski dziecięcy chór Passionatka wygrał pomorskie eliminacje konkursu Śpiewająca Polska.

Tczewski chór dziecięcy Passionatka, prowadzony przez Agatę Sowę w ramach sekcji wokalnej Centrum Kultury i Sztuki, wygrał XV Pomorski Konkurs Chórów. Dzieci z Passionatki mają szanse na występ w finale projektu Śpiewająca Polska z udziałem najlepszych zespołów w naszym kraju.

XV Pomorski Przegląd Chórów regionu Gdańsk był pierwszym etapem konkursu Śpiewająca Polska, a ten połączony jest z projektem Narodowego Forum Muzyki. To program wyłaniający najlepsze grupy wokalne w kraju. Sam udział, kwalifikacja do pomorskiego przeglądu – jest dla zespołu wyróżnieniem, a już zwycięzcy regionalnych przeglądów otrzymują dofinansowanie i szansę na występ w koncercie finałowym z udziałem najlepszych w kraju.

Passionatka konkurowała w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Gdańsku z jedenastoma zespołami. Poziom był wysoki, a kilka grup zaprezentowało się wyjątkowo dojrzale, niemal profesjonalnie. Oceniało je jury, w którego składzie zasiedli sami profesorowie, największe autorytety na Pomorzu w zakresie dyrygentury chóralnej. Zespół prowadzony przez Agatę Sowę w ramach sekcji wokalnej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie jurorzy ocenili najwyżej – zdobył nagrodę „Złote pasmo”.

Passionatka dzięki zwycięstwu ma szansę na występ w finale konkursu Śpiewająca Polska jaki odbędzie się w grudniu w Szczecinie.