Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pełna flota Mevo już dostępna
Nasz Tczew

Pełna flota Mevo już dostępna

Po zimowej przerwie można już korzystać z pełnej floty roweru metropolitalnego Mevo. W skali całego województwa mieszkańcy i turyści otrzymali do dyspozycji 4200 rowerów, z czego na Tczew przypada 125. Większość z nich jest wspomaganych elektrycznie.

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot podsumował system rowerów Mevo 2.0, który oficjalnie ruszył w połowie listopada. Metropolia nie ma zastrzeżeń do nowego operatora systemu, czyli hiszpańskiej firmy City Bike Global i ocenia system pozytywnie. Temat komentuje Grzegorz Pawlikowski z tczewskiego ratusza.

W całej metropolii od połowy listopada rowery Mevo wypożyczono 125 tysięcy razy. Za kilka miesięcy okaże się, czy bezpłatna komunikacja w Tczewie i obecność hulajnóg wpłynęły na zainteresowanie rowerami Mevo w naszym mieście.

W Tczewie funkcjonuje 28 stacji, czyli tyle samo, co przy pierwszej edycji Mevo. Najpopularniejszą stacją niezmiennie jest dworzec PKP. Mieszkańcy najchętniej wypożyczają Mevo również w Parku Kopernika, przy ul. Andersena, Sadowej i Wojska Polskiego koło basenu.