Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

PO wybierze nowego szefa w Tczewie
Nasz Tczew

PO wybierze nowego szefa w Tczewie

Pomorska posłanka Platformy Obywatelskiej Agnieszka Pomaska zapowiada, że w najbliższym czasie powinny odbyć się wybory szefa tczewskich struktur tej partii. Jednocześnie posłanka ogłasza, że PO rekrutuje nowych członków m.in. w powiecie tczewskim.

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla tczewskich struktur Platformy Obywatelskiej, którym obecnie formalnie przewodzi były poseł Jan Kulas. Jesienią ubiegłego roku podczas kampanii wyborczej telewizja publiczna ujawniła taśmy posła PO Sławomira Neumanna, o których mówiła cała Polska. Rozmowy zostały nagrane pod koniec 2017 roku, czyli przed ostatnimi wyborami samorządowymi, w momencie gdy media głośno mówiły o zawirowaniach w tczewskich strukturach PO. W trakcie prywatnej rozmowy poseł Sławomir Neumann użył obraźliwych słów wobec tczewskich działaczy Platformy Obywatelskiej, za co później w mediach przepraszał. Wkrótce chaos w tczewskich strukturach tej partii być może się zakończy. Posłanka Pomaska, która zamierza startować w wyborach na szefa regionu, zapowiada zbliżające się wybory także w Tczewie.

W poniedziałek w Tczewie posłanka Agnieszka Pomaska i senator Ryszard Świlski otworzyli wspólne, nowe biuro poselsko-senatorskie przy ul. Mickiewicza. Biuro jest nowe, ale jednocześnie stare, bo znajduje się dokładnie w tym samym miejscu co wcześniejsze wspólne biuro Agnieszki Pomaskiej i byłego posła oraz ministra sportu Adama Korola.

Przypomnijmy, że biuro poselsko-senatorskie Platformy Obywatelskiej to nie jedyne tego typu biuro w Tczewie. Od wielu lat przy ul. Gdańskiej znajduje się biuro poselskie polityków Prawa i Sprawiedliwości: posła Kazimierza Smolińskiego i europosłanki Anny Fotygi.