Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Podatek od nieruchomości wyższy o 12 procent
Nasz Tczew

Podatek od nieruchomości wyższy o 12 procent

Rada Miejska zatwierdziła przyszłoroczne stawki podatku od nieruchomości na terenie Tczewa, które względem bieżącego roku będą wyższe o niemal 12 procent. W wyniku podwyżki właściciel średniej wielkości mieszkania zapłaci w skali roku dodatkowe 5 złotych. Dzięki większym wpływom z podatku budżet miasta zostanie zasilony dodatkowymi trzema milionami złotych.

Co roku minister finansów ustala nowe, górne granice stawek podatków i opłat lokalnych, które będą obowiązywać w kolejnym roku. W związku z wysoką inflacją przyszłoroczny wzrost podatku od nieruchomości oszacowano na niemal 12 procent, podczas gdy w poprzednich latach było to jedynie kilka procent. W programie „Pytania do Prezydenta” Mirosław Pobłocki wyjaśnił, jakiego wzrostu opłat mogą spodziewać się tczewianie od 1 stycznia.

Prezydent ma świadomość, że mieszkańcy nie lubią podwyżek, jednak podkreśla, że dzięki dodatkowym środkom miasto będzie mogło sfinansować oczekiwane przez tczewian zadania.

Szczegółowe informacje na temat wzrostu podatku od nieruchomości można znaleźć w treści uchwały Rady Miejskiej dostępnej w Biuletynie Informacji Publicznej.