Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Podpalacz spędzi w więzieniu 25 lat
Nasz Tczew

Podpalacz spędzi w więzieniu 25 lat

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego w sprawie 53-letniego tczewianina Mirosława Sz., którego prokuratura oskarżyła o podpalenie kamienicy w Tczewie przy ulicy Podgórnej. W pożarze, który wybuchł dwa lata temu, zginęła 2-letnia dziewczynka i 79-letni mężczyzna, a osiem innych osób zostało rannych. Wyrok 25 lat pozbawienia wolności jest prawomocny.

Przypomnijmy, że w nocy z 22 na 23 maja 2018 roku w kamienicy przy ul. Podgórnej wybuchł pożar. Według śledczych Mirosław Sz. miał użyć łatwopalnej substancji do podpalenia drzwi wejściowych do budynku, po to, aby zabić męża kobiety, z którą miał mieć romans. W marcu tego roku w Sądzie Okręgowym w Gdańsku zapadł nieprawomocny wyrok.

Od wyroku pierwszej instancji odwołał się prokurator żądający dożywocia, a także obrońca wnioskujący o uniewinnienie. Sąd drugiej instancji oddalił obie apelacje. Zadośćuczynienia zasądzone przez Sąd Okręgowy wynoszą od 8 do 200 tysięcy zł. Skazany Mirosław Sz. nie przyznał się do winy. Wyrok 25 lat pozbawienia wolności jest prawomocny.