Pogoń Rolnik
Nasz Tczew Sport

Pogoń walczy o awans do ekstraligi

Piłkarki nożne Pogoni Dekpolu Tczew wygrały przed własną publicznością 4:1 z zespołem walczącym o utrzymanie w pierwszej lidze Rolnikiem Głogówek. Trzy bramki dla tczewskiego zespołu zdobyła Magdalena Sobal. Pogoń zajmuje trzecie miejsce w tabeli, ma punkt straty do zespołu zajmującego drugie miejsce. Do ekstraligi awansują dwa zespoły, a do zakończenia rozgrywek pozostały trzy kolejki.

Na stadionie imienia Jana Stachowiaka Pogoń podejmowała drużynę, która w ubiegłym sezonie grała jeszcze w ekstralidze pod nazwą Rolnik Biedrzychowice. To dobrze funkcjonujący od wielu lat na wysokim poziomie ośrodek piłki nożnej kobiet w gminie Głogówek. Klub obecnie jest w kryzysie, seniorki zajmują ostatnie miejsce w tabeli i spadek na niższy szczebel rozgrywek jest przesądzony, jednak drużyna została przebudowana. Pojawiła się trener i zawodniczki z Ukrainy i zespół poprawił swoja grę.

Pogoń zaczęła od mocnego uderzenia – przeważała i stwarzała sytuacje strzeleckie. W 10 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Magdalena Sobal skierowała piłkę do siatki. Niespełna kwadrans później Katarzyna Nowak wdarła się w pole karne Rolnika i została przewrócona. Do wykonania rzutu karnego podeszła poszkodowana i zdobyła gola dającego gospodyniom prowadzenie 2:0. Przewagę przypieczętowała kolejnym trafieniem najlepsza strzelczyni pierwszej ligi – Sobal. Bramkarkę zespołu gości pokonała silnym dolnym strzałem z dystansu.

W drugiej połowie ambitny zespół z Głogówka postanowił powalczyć i pozostawic po sobie dobre wrażenie. Mecz zrobił się otwarty. Przyjezdne zaczęły grać coraz śmielej, i stwarzać bramkowe sytuacje. W 64 minucie druzyna gości skorzystała z błędu tczewianek przy wyprowadzaniu piłki i Kinga Ejzel zdobyła bramkę dla Rolnika.

Zdobyty gol sprawił, że mecz nabrał rumieńców. Przyjezdne uwierzyły w siebie i wypracowały kilka groźnych akcji. Niebezpiecznego wyniku 2:3 jednak nie było – dobrze w bramce Pogoni spisywała się Natalia Niemaszyk. Ostatnie słowo należało do Sobal. W końcówce meczu po zagraniu Julii Jędrzejewskiej wygrała pojedynek biegowy z rywalką i zdobyła swoją trzecia bramkę. Młodzieżowa reprezentantka Polski w tym sezonie w pierwszej lidze ma na koncie 35 bramek i z pewnością będzie królową strzelczyń rozgrywek. Pogoń wygrała 4:1 i wciąż ma duże szanse na awans do ekstraligi. Do lidera traci dwa punkty, a do zespołu zajmującego premiowane awansem drugie miejsce zaledwie punkt. Do końca rozgrywek pozostały trzy kolejki.