Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

nożownik ujęty
Nasz Tczew

Policja zatrzymała nożownika.

Nożownik ujęty, grozi mu dożywocie.

Tczewscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa w związku z rozbojem. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w Tczewie przy moście lisewskim. Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili również, że 22-latek kilka minut wcześniej napadł na sklep. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem oraz usiłowania rozboju. Za tego typu przestępstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

9 lutego kilka minut po godz. 11.00 w Tczewie policjanci zatrzymali 22-latka z powiatu malborskiego. Z posiadanych informacji wynikało, że mężczyzna miał związek z usiłowaniem zabójstwa w związku z rozbojem. Do tego przestępstwa doszło w sobotę w Tczewie, wtedy to do 70-latka podszedł młody mężczyzna i zażądał wydania wartościowych przedmiotów, gdy spotkał się z odmową ugodził 70-latka nożem.
Natychmiast na miejsce dyżurny Policji skierował najbliższe patrole. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce jako pierwsi udzielili pomocy medycznej poszkodowanemu oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu grupy dochodzeniowo-śledczej. Wszystkie patrole w okolicy otrzymały informację z rysopisem sprawcy. Śledczy przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył wszystkie ślady. Na miejsce przyjechał również przewodnik z psem służbowym tropiącym, pies podjął trop, dzięki temu ustalono kierunek ucieczki sprawcy. Policjanci wytypowali trasę, którą poruszał się sprawca przed zdarzeniem i zabezpieczyli monitoring z tej okolicy. Funkcjonariusze rozpytali okolicznych mieszkańców oraz pracowników sklepów. W związku z tym zdarzeniem Komendant Powiatowy Policji w Tczewie powołał specjalną grupę policjantów, których zadaniem jest rozwiązanie tej sprawy i ustalenie sprawcy tego przestępstwa.
Wynikiem intensywnej pracy było zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o to przestępstwo. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili również, że 22-latek kilka minut wcześniej napadł na jeden ze sklepów. Został spłoszony przez osoby przebywające na zapleczu sklepu, zaczął uciekać. W trakcie ucieczki zobaczył 70-latka, którego ugodził nożem.
Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa w związku z rozbojem oraz usiłowania rozboju. Za tego typu przestępstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.