Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

most ład
Nasz Tczew

Polski Ład szansą dla Mostu Tczewskiego?

Starostwo Powiatowe złożyło trzy wnioski do kolejnej edycji Polskiego Ładu. Samorząd liczy na 65 milionów złotych na dofinansowanie dokończenia drugiego etapu odbudowy Mostu Tczewskiego.

Do końca lutego samorządy w całej Polsce mogą złożyć maksymalnie trzy wnioski do Polskiego Ładu. Program ten oferuje nawet 95-procentowe dofinansowanie przy zapewnieniu minimalnego wkładu własnego.

W lipcu ubiegłego roku Społeczny Komitet Odbudowy Mostu zaapelował do Zarządu Powiatu Tczewskiego o złożenie wniosku do Polskiego Ładu na dofinansowanie dokończenia II etapu odbudowy Mostu Tczewskiego. Zarząd apel ten rozpatrzył pozytywnie.


Aby dokończyć odbudowę Mostu Tczewskiego potrzeba jeszcze ponad 200 mln zł. Wnioskowane 65 milionów wystarczyłoby na dokończenie etapu przerwanego przez pomorskiego konserwatora i na wstawienie dwóch brakujących przęseł nad Wisłą. Spytaliśmy starostę, jakie są szanse na pozytywne rozpatrzenie nowych wniosków.

Starosta spodziewa się wyników Polskiego Ładu w marcu lub w kwietniu. Przypomnijmy, że w listopadzie z pierwszego rozdania powiat tczewski otrzymał 9,5 mln zł na trzy zadania.