Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Pomalowali kamienicę na różowo
Nasz Tczew

Pomalowali kamienicę na różowo

Czy kolor różowy pasuje do ponad stuletniej kamienicy? Zdania na ten temat są podzielone. Mowa o ścianie wokół drzwi budynku przy ul. Wojska Polskiego, którą malarz przez pomyłkę pomalował na różowo. Administrator zapewnia, że wkrótce błąd zostanie naprawiony, a do tego momentu mieszkańcy mogą wykonać na różowym tle fotograficzną sesję walentynkową.

Aktualizacja: ściana została już pomalowana na właściwy kolor.

W ostatnich dniach uwagę przechodniów na ul. Wojska Polskiego zwróciła kamienica z 1912 roku, której ścianę wokół drzwi wejściowych pomalowano na kolor różowy. Budynek znajduje się w Gminnej Ewidencji Zabytków, więc kolorystyka, zwłaszcza tak nietypowa, powinna być konsultowana z konserwatorem zabytków. Okazuje się, że malarz pomalował ścianę na kolor różowy przez pomyłkę. Mieszkańcy dowiedzieli się o tym z komunikatu administratora, który pojawił się na tablicy ogłoszeń na klatce schodowej. Na temat wspomnianego koloru w internecie wybuchła dyskusja. Niektórzy mieszkańcy uważają, że różowy jest bardzo ładny i należy go pozostawić, inni twierdzą, że kolor ten kompletnie nie pasuje do zabytkowego obiektu.

Sam administrator podszedł do sprawy z dystansem. Z jednej strony zapowiada przemalowanie ściany na właściwy kolor, a z drugiej z przymrużeniem oka zachęca, aby na tle ściany mieszkańcy wykonali fotograficzną sesję z okazji nadchodzących walentynek. Spytaliśmy przechodniów, a także jedną z mieszkanek kamienicy, co sądzą o tymczasowym kolorze różowym.

Administrator nie chciał wypowiedzieć się przed naszą kamerą. Zapewnił nas o tym samym, co można wyczytać na zawieszonej kartce. Wkrótce pomyłka malarza zostanie naprawiona.