Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Swarożyn skrzyżowanie
Nasz Tczew

Poseł chce pomóc mieszkańcom Swarożyna

Podczas dyżuru poselskiego w Tczewie Marek Biernacki z Koalicji Polskiej omawiał sprawę niebezpiecznego skrzyżowania w Swarożynie. Na przecięciu drogi krajowej numer 22 (dwadzieścia dwa) z wyjazdem z węzła autostrady A1 dochodzi do wielu kolizji. Poseł złożył interpelację do sejmu, żeby za sprawą interwencji w resorcie infrastruktury poprawić stan bezpieczeństwa tego miejsca.


Węzeł autostrady A1 z droga krajowa nr 22 w Swarożynie, w gminie Tczew to miejsce o dużym potencjale gospodarczym, ale też, co zauważyli mieszkańcy tej miejscowości, miejsce o bardzo dużym natężeniu komunikacyjnym, w którym dochodzi do wielu kolizji drogowych.
Z tym problemem zwrócił się do posła Marka Biernackiego z Koalicji Polskiej sołtys Swarożyna Szczepan Klinkusz.

W tym miejscu bardzo często dochodzi do wymuszenia pierwszeństwa przez jednego z uczestników ruchu – pierwszeństwo mają jadący drogą krajową nr 22. Wypadków odnotowanych przez policję jest w ostatnich latach kilkanaście. mieszkańcy twierdzą, że do kolizji, które nie są zgłaszane służbom mundurowym dochodzi tu niemal co tydzień. Przy większych wypadkach blokowany jest ruch drogi krajowej. Zapytaliśmy sołtysa czy ten problem zgłaszał wraz z władzami gminy Tczew do gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.