Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

konkurs MBP
Nasz Tczew

Poznawali historię swojej małej ojczyzny

“Tczew w czasie i przestrzeni” to tytuł konkursu dla uczniów ze szkół podstawowych zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. W finale udział wzięło osiem drużyn – najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej numer 12.

Finał konkursu odbył się w sali konferencyjnej siedziby głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego. Trzyosobowe drużyny składały się z uczniów klas cztery-sześć. Pytania dotyczyły nie tylko historii naszego miasta, liczyła się ogólna wiedza, której uczniowie nie mogli poznać z podręczników.
Jak nazywał się trzymasztowiec szkoleniowy, zakupiony latem 1920 roku, dla Szkoły Morskiej w Tczewie?
Ile sióstr miał Sambor II?
Który z tczewian zasłynął jedną z najbardziej brawurowych ucieczek z obozu zagłady w Auschwitz?
To tylko przykłady pytań z testu, na które na żywo równocześnie odpowiadały zespoły na tabletach dzięki aplikacji.

Wyniki interaktywnego quizu uczestnicy obserwowali na bieżąco po każdym pytaniu.
Zwyciężyła drużyna Szkoły podstawowej numer 12 w składzie: Adam Górski, Tobiasz Jakieła i Jakub Draheim, której opiekunem był Lech Korda.
Zwycięzców zapytaliśmy czego nowego i zaskakującego dowiedzieli się o Tczewie dzięki konkursowi. Uczniów dwunastki zapytaliśmy też czy test był trudny, czy były pytania, które ich zaskoczyły.


Drugie miejsce zajęła reprezentacja Katolickiej Szkoły Podstawowej, a trzecie zespół tczewskiej ósemki. Pięć innych reprezentacji otrzymało wyróżnienia.
Nagrody wręczali i gratulowali wiedzy uczestnikom zmagań wiceprezydent Tczewa Adam Urban, dyrektor MBP Krzysztof Korda i prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Tczewskiej Janusz Landowski. Jurorami konkursu byli historycy: Krzysztof Zieliński i Kazimierz Ickiewicz