Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Prawie dwa miliony dla szpitala
Nasz Tczew

Prawie dwa miliony dla szpitala

Szpitale Tczewskie otrzymają milion i osiemset tysięcy złotych od marszałka województwa pomorskiego na doposażenie placówki związane z walką z koronawirusem. W programie „Pytania do Starosty” Mirosław Augustyn podziękował personelowi szpitala za dotychczasową pracę.

Dodajmy, że w ciągu ostatniego tygodnia sanepid wykrył w naszym powiecie 333 nowe przypadki zachorowań na COVID-19, czyli o około 100 więcej niż w poprzednim tygodniu i o około 200 więcej niż w tygodniach wcześniejszych. W ostatnią sobotę odnotowano w naszym powiecie najwyższą w tym roku dzienną liczbę nowych zachorowań, wynoszącą 114. W województwie pomorskim dotąd wykryto niemal 130 tysięcy zakażeń. Łącznie od początku epidemii w powiecie tczewskim zachorowało około 6800 osób. Sanepid informuje również o liczbie ponad 260 tysięcy mieszkańców Pomorza, którzy zostali dotąd zaszczepieni.

W ciągu minionego tygodnia w powiecie tczewskim odnotowano 5 kolejnych zgonów spowodowanych koronawirusem. Łącznie z powodu choroby COVID-19 do tej pory w powiecie tczewskim zmarło 176 osób, a w województwie pomorskim niemal 2900.