Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

W świetlicy środowiskowej seniorzy i dzieci chętnie wspólnie spędzają czas na nauce poprzez zabawę
Nasz Tczew

Prezenty dla seniorów i dzieci

Fundacja Domu Kultury oraz Świetlica Środowiskowa Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej są dobrym przykładem integrowania pokoleń i pobudzania ludzi starszych do większej aktywności oraz rozwoju intelektualnego dzieci.

Żyjemy w społeczeństwie, w którym pokolenia oddalają się od siebie coraz szybciej. Starsze osoby są bardziej osamotnione, podczas gdy dzieci szukają autorytetów w internecie. Wyjściem z tej sytuacji jest położenie większego nacisku na współpracę międzypokoleniową. Przykładem na to jest Fundacja Domu Kultury, która w ciągu minionych 25 lat wspierała działania na rzecz pomocy osobom chorym, dzieciom z trudniejszym startem w życie oraz ludziom starszym. Ostatnio obdarowała dzieci ze Świetlicy Środowiskowej PKPS przy ulicy Kopernika bardzo praktycznym prezentem.

Dzieci się odwzajemniły i Bożenie Szczepańskiej wręczyły własnoręcznie wykonana piękną laurkę.
Było coś dla dzieci, będzie też dla starszych. W świetlicowym pokoju Babci i Dziadka zgromadziły się seniorki, które z wielkim sercem wykonywały kartki świąteczne, którymi zostaną obdarowani…

Seniorzy nawzajem lubią siebie obdarowywać prezentami zwłaszcza tymi, własnoręcznie wykonanymi.

Czas spędzony w pokoju Babci i Dziadka, to czas dający wymierne efekty. Osoby starsze stają się bardziej radosne, poprawia się także ich kondycja fizyczna i intelektualna. Dzieci z kolei uczą się opiekuńczości, szacunku i tolerancji. A klamrą spinającą te międzypokoleniowe spotkania jest towarzysząca miła atmosfera, uśmiech, ciekawa rozmowa i dobra zabawa.

Wychowawczyni Marlena Pastwa przypomniała okoliczności powstania Pokoju Babci i Dziadka.