Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Prezydent będzie jeździł do Rokitek
Nasz Tczew

Prezydent będzie jeździł do Rokitek

Prezydent Tczewa zamierza spotykać się z mieszkańcami Rokitek i przekonywać ich, że przyłączenie wsi do miasta będzie dla nich korzystne. Włodarz już wcześniej chciał rozpocząć kampanię informacyjną związaną z poszerzeniem granic Tczewa, jednak przeszkodziła mu w tym pandemia koronawirusa.

Wracamy do tematu powiększenia granic administracyjnych Tczewa, który został zapoczątkowany latem 2019 roku. Na prośbę słuchacza Radio Tczew spytało prezydenta, dlaczego do tej pory nie odbyło się zapowiadane już kilka lat temu referendum w sprawie przyłączenia sołectwa Rokitki do Tczewa.

Prezydent zachęca mieszkańców wsi do przejęcia inicjatywy. Główną zachętą miałoby być wprowadzenie w Rokitkach miejskich autobusów oraz oferującej zniżki Karty Mieszkańca. Prezydent zamierzał spotykać się z mieszkańcami Rokitek w ramach kampanii informacyjnej na temat korzyści wynikających z przyłączenia się wsi do miasta, jednak na przeszkodzie stanęła mu pandemia.

Jeżeli w Rokitkach powstałaby oddolna inicjatywa mieszkańców, chcących przyłączyć się do Tczewa, to Rada Miejska mogłaby wówczas złożyć wniosek do wojewody pomorskiego o poszerzenie granic. Jeśli opinia wojewody byłaby pozytywna, wniosek zostałby skierowany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.