Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Przy dworku na Piotrowie powstanie park
Nasz Tczew

Przy dworku na Piotrowie powstanie park

Za kilka tygodni dowiemy się, jaka firma stworzy park na terenie dawnego folwarku Piotrowo, który będzie pełnił funkcję zielonych płuc dla osiedla Bajkowego. Przy okazji sprawdzamy, co słychać w sprawie sprzedaży dawnego dworku na Piotrowie, który sąsiaduje z przyszłym parkiem.

Urząd Miejski poinformował, że do 24 maja czeka na oferty dotyczące wykonania parku na terenie Piotrowa. Będzie się on znajdował na obszarze o powierzchni niemal 2 hektarów, u zbiegu ulic: Piotrowo, Andersena i Kubusia Puchatka. Zwycięzca przetargu będzie miał 150 dni na wykonanie zadania. Inwestycja została dofinansowana z Polskiego Ładu.

Na terenie parku na Piotrowie powstaną także alejki spacerowe, urządzenia zabawowe dla dzieci, kwiaty, stoły, ławki, leżaki miejskie, hamaki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Cały obszar zostanie doświetlony słupami oświetleniowymi z oprawami parkowymi. Istniejący mały staw zostanie wkomponowany w założenie parkowe.

Wkrótce dowiemy się również, czy znajdą się chętni na zakup dworku na Piotrowie. Przypomnijmy, że w 2015 roku dworek znalazł dzierżawcę, który miał wobec budynku ambitne plany. Po pewnym czasie z nich zrezygnował i przestał płacić za dzierżawę. Sprawa w 2019 roku trafiła do sądu.