Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

objazd Kolejowej
Nasz Tczew

Przygotowują objazd przy budowie wiaduktu

Przebudowa wiaduktu nad torami przy dworcu PKP oznacza wielomiesięczne utrudnienia dla mieszkańców Tczewa, zwłaszcza osiedla Zatorze. Konieczne będzie zamknięcie części ulicy Kolejowej i objazdu tego odcinka drogą tymczasową, która budowana jest na nasypie na boisku. Kiedy zmieni się organizacja ruchu?

Wymiana wiaduktu nad torami, będącego przedłużeniem ulicy Mostowej w kierunku ulicy Kolejowej to największa inwestycja drogowa w ostatnich latach gminy miejskiej Tczew. Zadanie za ponad 21 milionów złotych wykonuje firma Strabag. Wymieniany, zniszczony wiadukt ma być zdemontowany do końca grudnia. Kierownik budowy Mariusz Słomka opowiedział nam w jaki sposób przebiegac będzie demontaż.

Budowane są dwie podpory, które staną na torowisku. Ich zadaniem będzie utrzymanie części nośnej wiaduktu liczącej 55 metrów długości i ważącej ponad 250 ton. Na tych podporach, po wcześniejszym usunięciu łożysk i elementów dylatacji, sukcesywnie przesuwane będzie przęsło. Jego demontaż będzie przebiegał za przyczółkiem w ulicy Kolejowej – będzie odcinany kawałek po kawałku.

To dlatego konieczny jest objazd odcinka ulicy Kolejowej, który będzie poprowadzony tymczasową drogą zbudowaną na nasypie, poprowadzoną przez boisko treningowe na stadionie imienia Jana Stachowiaka przy ulicy Elżbiety. Zapytaliśmy Mariusza Słomkę kiedy można się spodziewać tej zmiany organizacji ruchu.