Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

Marysienki ulica
Nasz Tczew

Przyznano dofinansowanie na przebudowę Królowej Marysieńki

Wiceprezydent Tczewa do spraw gospodarczych Adam Burczyk poinformował, że przebudowa ulicy Królowej Marysieńki otrzymała dofinansowanie z rządowego Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jeśli rada miejska na najbliższej sesji uchwali korektę tegorocznego budżetu, jeszcze tej jesieni ogłoszony będzie przetarg, a inwestycja będzie zrealizowana w przyszłym roku.

O potrzebie przebudowy ulicy Królowej Marysieńki władze samorządowe wiedzą od dawna. Chociaż to niedługa droga, to z kilku powodów jest bardzo ważna. Mówił o nich w programie “Pytania do Prezydenta” Adam Burczyk, wiceprezydent Tczewa do spraw gospodarczych.

Co ciekawe wiceprezydent Burczyk w pierwszej kolejności mówił nie o tym, że ulica Królowej Marysieńki obsługuje dużą szkołę ponadpodstawową – II Liceum Ogólnokształcące i Powiatowe Centrum Sportu z największą halą sportową w mieście.

O kompleksową modernizację tej ulicy zabiegali mieszkańcy, miejscy radni, ale też osoby związane ze sportem, które wskazywały, że wizytówka naszego miasta, droga wjazdowa do hali, w której odbywają się wydarzenia o randze krajowej i przyjeżdżają tu sportowcy i kibice z całej Polski. Wiceprezydenta Burczyka zapytaliśmy o przewidywany koszt przebudowy i termin realizacji inwestycji.