Tv Tetka Tczew

Tetka Tczew – Twoja lokalna telewizja!

remont linii kolejowej nr 131
Nasz Tczew

Remont linii kolejowej nr 131

W Starostwie Powiatowym omawiano szczegóły na temat remontu linii kolejowej nr 131. Już w przyszłym roku w Subkowach powstanie nowy przystanek kolejowy, a ten w Czarlinie zostanie przebudowany. Z kolei władze Pelplina liczą na wybudowanie wiaduktu nad torami.

W konferencji zwołanej przez wiceministra infrastruktury Kazimierza Smolińskiego uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Tematem rozmów była modernizacja linii kolejowej nr 131 z Bydgoszczy do Tczewa. Inwestycja, która pochłonie ok. 700 milionów zł, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa, a także prędkości pociągów. Po modernizacji towarowe miałyby podróżować do 120 km/h, a osobowe do 160. W ramach zadania zostaną przebudowane przystanki osobowe m.in. w Czarlinie i Pelplinie, a w Subkowach powstanie zupełnie nowy, zlokalizowany w centrum wsi. Przypomnijmy, że podróżni korzystający z obecnego przystanku osobowego w Subkowach, obawiają się jego likwidacji w momencie, gdy powstanie zupełnie nowy.

 

W trakcie konferencji omawiana była także sytuacja związana z Pelplinem. Burmistrz chciałby, aby władze kolei rozważyły zlikwidowanie przejazdu kolejowego przecinającego ul. Mickiewicza i zbudowanie w tym miejscu wiaduktu. Poruszony był także temat ekranów akustycznych, którym pelplinianie są przeciwni. Już na początku maja w Pelplinie odbędzie się kolejne spotkanie z przedstawicielami PKP PLK, podczas którego będą omawiane problemy zasygnalizowane przez burmistrza.